עבודות גבס

page_image_1524178467.jpg
הנהלת מכרזי בניה מרץ 25, 2018

עבודות גבס

חושבים שאתם זקוקים לעבודות גבס בבית? הנה מידע שימושי הכולל גם טיפים לבחירת איש המקצוע המתאים!
 
גבס: בין אז להיום
בעבר עבודות גבס נחשבו כמעין השלמות לתחומי שיפוצים או בנייה בבית, כשמטרת הגבס הייתה בעיקר להסתיר חורים, למלא פרצות שונות ולסייע באופן כללי לכל בעיה אסתטית בקירות הבית שאותה לא יכולתם לפתור על ידי שימוש בבטון וכד'. אולם כיום, ענף עבודות הגבס החל לקבל את הכבוד המגיע לו כתחום התמחות בענף השיפוצים, המשמש למגוון רחב של עבודות, כגון: חיפוי או בניית קירות פנימיים בבית, הנמכת תקרה, עיצוב ומידוף של קירות מרכזיים בבית וכך הלאה. 
 


מה בדיוק אפשר לעשות עם גבס? 
חשוב להבין שיתרונו של הגבס הוא המשקל לעומת העמידות וכן, הקלות בה ניתן "לשחק" איתו ולעצב בעזרתו אזורים שונים בבית, בבניין, במשרד וכד'. גבס יכול לסייע ביצירת חללי אחסון מובנים בבית החוסכים לדיירים את הצורך ברכישת ארונות או ספריות (כגון יצירת ספריות גבס או גבס לטלוויזיה), ניתן ליצור בעזרתו אפילו מקומות ישיבה דמויי ספסלים ליד חלונות גדולים בבית ולמקם עליהם ריפוד דקורטיבי. שימוש נוסף וטרנדי במיוחד הוא יצירת בסיס גבס דקורטיבי לתאורת ספוטים שקועים וכן הלאה. בענף שיפוץ המשרדים, ניתן למצוא שימושים אחרים כגון הפרדה בין חללי עבודה באמצעות יצירת קירות מלאם או חלקיים מגבס, הנמכת תקרות כאמור, ועוד. 
לכן, ברור הוא כי לשם ביצוע עבודות גבס, יש למצוא את בעלי המקצוע המתאימים או ליתר דיוק את קבלן הגבס המתאים והאמין ביותר. אז כיצד בוחרים קבלן גבס איכותי? הנה כמה נקודות שכדאי לשים עליהן דגש. 
 
סקר שוק (שלא כולל רק סקר מחירים) 
במידה ואתם יודעים בדיוק איזו עבודה נדרשת בביתכם, אז סביר להניח שתשקיעו רק בסקר מחירים, אולם אם הנכם מחפשים פתרון יצירתי לסוגיות שונות בבית או במבנה, לרבות סוגיות הקשורות לעיצוב קירות או תקרות, חשוב להיוועץ עם מספר אנשי מקצוע ולשמוע מהם מהו פתרון הגבס שהם מציעים. זכרו כי היות ומדובר בתחום התמחות לכל דבר, קבלני הגבס השונים משתמשים בטכניקות מגוונות. כיצד לבדוק את אמינות הקבלן? 
תמיד מומלץ לקבל המלצות ואם אפשר, אז מאנשים שאתם מכירים ויכולים לדעת בוודאות שהם אמינם בעצמם. בנוסף, בין אם קיבלתם המלצות ובין אם לא, מומלץ בחום לגשת ולצפות בעבודות קודמות של הקבלן ולדבר עם לקוחות עבר שלו. כמו כן, בררו מראש עם הקבלן אודות הצוות שלו וניסיונם, שכן ניסיונם של עובדי הגבס ישפיע מטבע הדברים באופן ישיר על איכות העבודה. 
 
מצאתם קבלן שנראה לכם אמין? חתמו על חוזה בטרם תחילת העבודה 
כל בעל מקצוע המכבד את עצמו וכזה שנותן אמון בסיסי בעבודות שהוא מבצע עבור לקוחות מוכן לחתום עם חוזה הכולל פירוט עלויות, אחריות על העבודה וכן, פירוט לגבי לוחות זמנים. שימו לב במיוחד לעניין האחריות והעלויות, שכן לצערנו, קיימים מקרים רבים של הונאות למיניהן. בכל אופן, ההמלצה היא לשלם את הסכום בחלקים, בהתאם להתקדמות הקבלן (וכמובן, שסוג תשלום זה יהיה מעוגן בחוזה). שימו לב לניסיונו של הקבלן עם מערכות החשמל בבית (או מערכות נוספות בהתאם לצורך)
טיפ זה שימושי בעיקר למי שזקוק לעבודות גבס הכוללות גם התעסקות מסוימת עם מערכת החשמל בבית או מערכות נוספות, כגון מערכות המזגן (במידה ומדובר במזגן מרכזי) או מערכת התאורה. זכרו כי לאחר הבניה, יהיה קשה ומסורבל לתקן טעויות שונות שנעשו במהלכה. כמו כן, הקפדה על בנייה נכונה מראש תבטיח את בטיחות הדיירים.

להגיב למאמר